در رونمایی از درس مجازی "مدیریت راهبردی فرهنگ" صورت گرفت:

مشارکت دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در تولید درس‌های مجازی آغاز شد

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، به همت مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان جدیدترین بسته آموزشی این مرکز، با عنوان "مدریت راهبردی فرهنگ"  طی مراسمی با حضور مسئولین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها رونمایی شد.

حجت‌الاسلام فاطمی‌پور، معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع نهاد، ضمن تشکر از ابتکار عمل مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان در تولید طرح مشارکتی درس‌های مجازی با همکاری دفاتر نهاد ابراز امیدواری کرد پس از استان کرمانشاه، سایر استان‌ها نیز وارد فرآیند تولیدات استانی درس،های مجازی شوند؛ وی همچنین بر حمایت ستاد از تولیدات آموزشی دفاتر نهاد، جهت توسعه تولید محتوا و ارتقای اثرگذاری نهاد در فضای مجازی تاکید کرد.

در ادامه این مراسم، مرتضی فاضلی، رییس  مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان به معرفی فعالیت‌ها و سیاست‌های این مرکز پرداخت و گفت: درسی که امروز رونمایی می‌شود در پی سیاست‌های کلی مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان است که تلاش دارد در سه لایه زیرساخت، محتوا وخدمات، فعالیت‌های مشارکتی خود را با دفاتر نهاد در تولید و ارائه آموزش‌های مجازی طراحی و اجرا نماید.

فاضلی در ادامه درباره سامانه‌های مستقل آموزش مجازی که این مرکز در اختیار دفاتر نهاد و مدیرت‌های ستادی قرار داده است گفت:  تاکنون بیش از ۲۲۰ "سامن" که عنوان اختصاری "سامانه آموزشی مجازی نهاد" است، در سطح دفاتر راه اندازی شده که فرآیند تعریف دوره‌های آموزشی، مدیریت دوره‌های آموزشی، صدور گواهی، اعلام برندگان و فعالیت‌های متنوع یک دوره آموزشی توسط خود دفاتر نهاد مدیریت می‌شود.

رئیس مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان در ادامه فعالیت‌های این مرکز را در راستای کمک به دفاتر نهاد در استان‌های مختلف برای توسعه فرآیند تولید محتوا در خود آن استان‌ها تشریح کرد و افزود:  با توجه به ظرفیت‌های مناسبی که در برخی دفاتر جهت تولید محتوای آموزشی وجود دارد، ما در ستاد برای فعالیت‌های پژوهشی و تولید طرح‌نامه آموزشی به همکاران در دفاتر استان‌ها کمک می‌کنیم تا درسی براساس استانداردهای روز آموزش مجازی تولید شود. در ادامه این فرآیند خود دفاتر از سطح استان و دانشگاه‌های استان خودشان، اساتیدی را انتخاب کنند و کار ضبط درس را هم انجام بدهند و تیم ما در تهران هم به صورت مستشاری، هر نوع کمکی را که دفاتر در فرآیند تولید، ضبط درس و طراحی آزمون‌ها نیاز داشته باشند به آن‌ها ارائه خواهد کرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که این مرکز بتواند در ماه‌های آینده درس‌های متنوع دیگری را با مشارکت سایر استان‌هایی که پروسه تولیدشان شروع شده رونمایی نماید.

در پایان حجت‌الاسلام مهدی جلیلی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان کرمانشاه و مدرس دوره "مدیریت راهبردی فرهنگ"، به معرفی این درس پرداخت. او اهداف این جلسات را برنامه‌ریزی راهبردی در حوزه فرهنگ برای مدیران، مسئولین و کارکنان دستگاه‌های فرهنگی، تعمیق روحیه انقلابی در میان دانشگاهیان و توانمندسازی و شبکه‌سازی نیروهای ارزشی  عنوان کرد.

وی در ادامه به سرفصل‌های مهم این دوره اشاره کرد و افزود: این دوره که در ۶ جلسه طراحی و آماده شده به مباحثی مثل تعریف هدف‌گذاری و راهبرد و جایگاه مفروضات اساسی فرهنگ در کشور، چالش‌ها و فرصت‌هایی که می‌شود برای یک مدیر فرهنگی ایجاد شود، ویژگی‌هایی که مدیران راهبردی فرهنگی از جهت مهارت‌های فنی، انسانی و ادراکی و از جهت اندیشه، آگاهی و رفتار باید داشته باشند، بسترها و مهارت‌های لازم برای طراحی راهبردی و... پرداخته شده است.

کلمات کلیدی
کمیل جلیلی
تهیه کننده:

کمیل جلیلی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *